1 Mayıs Ağaç Dikme Etkinliğimizden

Romatoloji Hemşireleri Derneği olarak ‘iyileşiyoruz, iyileştiriyoruz’ sözüyle yola çıktığımız ‘Sağlık profesyonelleri romatoloji hastaları ile el ele  ağaç dikiyor’ etkinliğimizi yoğun katılım ile 1 Mayıs 2019 tarihinde gerçekleştirdik.

Hastalarımız ve meslek arkadaşlarımız ile hem sosyalleşmek, hem de doğadan aldığımızı geri vermek, bir ormana hayat vermek için bir araya geldik.

1 Mayıs (2).jpeg
1 mayıs.jpeg

Etkinliğimize Saygı Duruşu, İstiklal Marşı ve ardından Dernek Başkanımız Sayın Gülden Küçükkaraaslan’ın açılış konuşması ile başladık.

Projemize vermiş olduğu destek ve katkıları için Elmadağ Belediye Başkanımız sayın Adem Barış Aşkın’a teşekkür ederiz.

teşekkür.jpg

Misafirlerimize etkinlik süresince ikram etiğimiz Türk mutfağında geçmişi Selcuklulara kadar uzanan lezzetli gözlemeleri için Ekin Gözlemeye ve bize ev sahipliği yapan Gelincik Et Balık Lokantasına  katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

Etkinliğimizi renklendiren, kökleri oğuzlara kadar uzanan, misyonları ile cumhuriyetimizin temelinde var olan, Mustafa Kemal Atatürk’ü Ankara halkı ile ilk buluşmasında karşılayan, tarihimizin gerçek ve önemli bir parçası olan yiğit Türk Efeleri de bizler ile beraberdi.

 

Elmadağ Seğmen Ekibine Katkılarından dolayı Teşekkür ederiz.

Ayrıca MED Organizasyon Dans ekibi de bizlere muhteşem bir davul şov ve dans gösterisi sundu. Günümüzü güzelleştirdikleri ve katkıları dolayısıyla tüm ekibe teşekkür ederiz.

Etkinliğimiz boyunca doğaya olan vefa borcumuzu ödemek üzere 1000 ağaç diktik. Kafeslerde tutulan doğanın en güzel parçalarından olan 100 bıldırcın, 50 keklik ve 20 güvercini ait oldukları tabiata bıraktık.

 

Romatoloji Hemşireleri Derneği olarak güzel ve faydalı etkinliklerde hep birlikte buluşmak dileğiyle…